Hızlı Menu

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

ICTSERT TSE HYB 13573 Danışmanlık Hizmetleri Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesini aldı

ICTSERT Danışmanlık Sektöründe Öncü Kuruluş Özeliğini TSE HYB 13573 Danışmanlık Hizmetleri Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesini ilk alan Danışmanlık firması olarak kanıtladı.

 

Türk Standarlar Enstitüsü tarafından yapılan denetimler Danışmanlık Firması Yeterliliğine ve TSE HYB 13573 Standardına uygun çalıştığı tespi edilen ICTSERT daha önce aldığı TSE HYB 13078 ve TSE HYB 13082 belgelerinin yerine geçen TSE HYB 13573 Belgesini almaya hak kazanmıştır.

TSE HYB 13573 Belgesinin önemi KOSGEB den danışmanlık hizmeti alacak kobiler için önemlidir. KOSGEB DANIŞMANLIK hizmetlerinden yararlanacak Kobiler TSE HYB 13573 Belgesi olan bir danışman firma ile çalışmak zorundadır. Aksi durumda KOSGEB Danışmanlık Desteği vermemektedir.

KOSGEB KOBİLERE HANGİ KONULARDA DANIŞMANLIK HİZMETİ VERİYOR

a) Genel Yönetim: Yönetim Modelleri, Stratejik Planlama, Kurumsallaşma, Zaman Yönetimi, Değişim Yönetimi, Kıyaslama (Benchmarking), Yeniden Yapılanma, Proje Yönetimi konuları.

b) AB ve Diğer Uluslararası Kaynaklardan Yararlanmak Üzere Proje Hazırlama: Avrupa Birliği, Dünya Bankası ve diğer uluslararası fonlardan yararlanmak üzere proje hazırlama konuları.

c) İş Planı Hazırlama: İş Kurma ve Geliştirme konuları.

ç) Yatırım: Fizibilite, Yatırım Değerlendirmesi, Yatırım Analizleri konuları. d) Pazarlama: Pazarlama Yönetimi, Pazarlama Stratejisi, Satış Organizasyonu, Satış Yönetimi, Kurum İmajı/Halkla İlişkiler, Müşteri İlişkileri, Pazar Araştırması, Dağıtım, Fiyatlandırma konuları.

e) Üretim: Üretim Yönetim Sistemi, Malzeme Yönetimi, Verimlilik İyileştirme, Yalın Üretim, Yerleşim Planlama, Üretim Planlama, Planlı Bakım, Otomasyon, Stok Yönetimi, Teknik Konular.

f) İnsan Kaynakları: İşgücü Planlama, Kariyer Planlaması, Personel Edinimi, Personel Politikaları, Performans Değerlendirme, Örgütsel Yapı, Eğitim Yönetimi, Motivasyon, Kurumsal Kimlik konuları.

g) Mali İşler ve Finans: Ekonomik Planlama ve Kontrol, Muhasebe-Denetim Sistemi, Finansal Planlama, Maliyet Etütleri, Ekonomik Analizler, Vergi ve Fon Yönetimi, Enflasyon Muhasebesi konuları.

ğ) Dış Ticaret: Dış Ticaret Mevzuatı, Uluslararası Ödeme Şekilleri, İhracat hazırlık, Uluslararası teslim şekilleri, İhracat/İthalat İşlemleri konuları. h) Bilgisayar ve Bilgi Teknolojileri: Internet Tabanlı Sistem Geliştirme, Kurumsal Bilgi Teknolojisi Stratejileri Belirleme, Yönetim Bilgi sistemleri (MIS), E-Ticaret ve Internet Stratejileri Belirleme, CRM-Müşteri İlişkileri Yönetim Sistemi Geliştirme, ERP, MRP konuları.

ı) Enerji Teknolojileri: Yeni Enerji Teknolojisi, Yeni Enerji Üretim Tekniklerinin İşletmelere Uyarlanması, Yenilenebilir Enerji konuları. i) Yeni Teknik ve Teknolojiler: Yeni Teknoloji Adaptasyonu, Ürün Geliştirme, Yeni Üretim Tekniklerinin İşletmelere Uyarlanması, Yeni Teknoloji Kurulması, Ar-Ge konuları.

j) CE Kapsamındaki Ürün Tasarımı Belgelendirmesi ve CE Belgesine Uygun Üretim: CE İşaretlemesine yönelik danışmanlık konuları.

k) Çevre: İklim Değişikliği, Çevrenin Korunması, Çevre Dostu Ürün ve Üretim, Çevre Mevzuatı Kapsamındaki konular.

 

TSE HYB 13573 BELGESİNİ İNCELEMEK İÇİN LÜTFEN RESMİ TIKLAYINIZ

HIZLI BİLGİLENDİRME FORMU